Betlehem Dávid és Mihályvári-Farkas Viktória folytatta győzelmi sorozatát Veszprémben: a medencés hosszútávúszó ob második napján az utánpótlás-korosztályoknak rendezett 1500 méteres számban nagy fölénnyel győztek a „legidősebbek”, azaz az U18-19-esek mezőnyében, azaz nagyjából 14 órával a péntek délutáni-esti, 10 ezer méteren aratott sikerük után újabb aranyérmet nyertek.

Betlehem Dávid és Mihályvári-Farkas Viktória „élesre” van töltve, ez egyértelmű: a nyáron a felnőttek között is remeklő két kiválóságon nem igazán látszott, hogy péntek délután és este 10 ezer méteren is kitettek magukért – gyorsan írjuk is le: Viki is új országos csúcsot úszott egy napja! –, hiszen a szombati „utánpótlás-nap” délelőttjén kiváló időkkel húzták be a juniorok között az 1500 gyors elsőségeit.

„Néhányan mondták, nem kellene-e a tízezer után másnap délutánra tenni az ezerötöt, de az Eb-n és a vb-n is rögtön jön a váltó a 10km után, szóval muszáj menni” magyarázta Gellért Gábor nyíltvízi szövetségi kapitány, miközben a fiúk első futama zajlott. A versenyt meglátogató „medencés” kapitány, az 1500-on egykoron magyar bajnoki címeket szerző Sós Csaba egyetértett: „Így kell, szokják csak.”

A mester egyébként Milák Kristófot figyelte inkább, aki versenyen kívül indult, önmagát tesztelendő. Edzője, Virth Balázs szerint Kristóf kőkemény edzésekből érkezett, de imádja az efféle kihívásokat: végül egy másodperccel úszott jobbat tavaly elért legjobbjánál (15:41.84) – mondjuk úgy, nem volt sem túl morózus, sem túl elégedett.

A hölgyeknél római Európa-bajnokunk, a távon ezüstérmet szerző Mihályvári-Farkas Viktória bőven 17 perc alá került, ami elsőrangú eredmény a jelenlegi építkező fázisban.

A 3000 méteres távon a 12-13 éves ifjú gladiátorok mérettek meg, a fiúknál Kreisz Bálint aratott elég egyértelmű győzelmet, míg a lányoknál Kammerer Kitti bizonyult a legjobbnak.

Medencés hosszútávúszó ob, 2. nap

1500m, bajnokok

Fiúk

U18-19: Betlehem Dávid (Balatoni ÚE) 15:19.82

U16-17: Hartmann Máté (Pécsi SN) 15:38.22

U14-15: Nagy-Selmeczy Bulcsú (Zalaco ZÚK) 16:29.86

U10-11: Dávid Olivér (Orosházi SE) 19:39.94

Lányok

U18-19: Mihályvári-Farkas Viktória (FTC) 16:53.97

U16-17: Nett Vivien (Zalaco ZÚK) 17:11.86

U14-15: Nagy Napsugár (Zalaco ZÚK) 17:19.78

U10-11: Gasztány Mira (Szegedi ÚE) 18:58.88

3000m méter, bajnokok

Fiú U12-13: Kreisz Bálint (Bohóchal) 34:37.4

Lány U12-13: Kammerer Kitti (Győri Úszó SE) 36:17.0

2. napi összes eredmény egy helyen

Hasonló bejegyzések