Dupla arany és dupla ezüst termett ma a Mare Nostrum versenysorozat első állomásán Canetben, de holnap még tovább bővülhet a gyűjteményünk, hiszen a két napos nemzetközi úszóviadalra, több mint 20 magyar versenyző utazott ki. Közülük a legtöbb kíváncsi szem a háromszoros olimpiai bajnokunkra, Hosszú Katinkára szegeződött, akinek idén ez volt az első európai versenye. Az étlapjáról ezúttal sem hiányozhatott az egyik kedvence a 200 vegyes, ahol hosszú idő után újra a dobogó legmagasabb fokára állhatott. (2:11.30) Előtte 50 háton 5.-ként ért célba (28.65), viszont a 200 hát döntőjében végül nem állt rajthoz annak ellenére, hogy délelőtt az első helyen kvalifikálta magát a fináléba (az előfutamban úszott 2:11.21-es ideje a döntőben is érmet ért volna).

Szilágyi Lilu egy ezüsttel járult hozzá a mai éremkollekcióhoz, miután a 100 pille döntőjében a második helyet szerezte meg (58.83). 1500 gyorson pedig Késely Ajna úszta a mieink közül a legjobb időt, ami most a negyedik helyre volt elég (16.20.76) közvetlen mögötte Kapás Bogi 5.-ként csapott célba (16.23.08) még Juhász Adél 9. lett (16.48.44). A gyors számok közül 200 méteren is érdekeltek voltunk Késely Ajna révén, aki az 5. legjobb időt úszta a döntőben (1:59.52). 200 vegyesen Jakabos Zsuzsanna is rajthoz állt, aki végül az első helyezett Hosszú Katinkától mintegy két másodpercre ért célba negyedikként (2:13.48), még a győriek másik versenyzője Sebestyén Dalma összesítettben a 12. lett (02.17.14). 100 mellen Sztankovics Anna 1.09.62-vel a 13. helyen végzett.

A fiúknál az aranyfelelős ma Gyurta Gege volt, aki 400 vegyesen bő két másodpereces előnnyel nyerte a finálét. (04:17.49). Telegdy Ádám 200 háton állhatott fel a dobogó második fokára (01:59.96). Még a győriek fiatal sprintere Lobanovszkij Maxim 5 századdal lemaradt az éremről az 50 gyors döntőjében (22.27), csapattársa Takács Krisztián összesítettben a 16. lett (23.42). Szintén nem sok kellett volna egy újabb magyar éremhez 100 pillangón sem, mivel Pulai Bence csak 8. századdal volt lassabb, mint a harmadik helyezett lengyel vetélytársa (52.92). 50 háton Balog Gábor az 5. legjobb időt úszta a döntőben (25.75), még Szentes Bence a 10. idővel (26.33) zárt ebben a számban. 100 mellen Horváth Dávid ugrott vízbe, és 1:01.91-es ideje összesítettben a 12. helyre volt elég. Holnap innen folytatjuk.

 

Eredményeink az első napról:

Férfiak

50 hát:
1.TREFFERS Ben AUS 25.20
2.STOKOWSKI Kacper POL 25.43
3.KOPELEV Jonatan Josef ISR 25.70
.
5. BALOG Gábor HUN 25.75
.
10. SZENTES Bence HUN 26.33

50 gyors:
1.FRATUS Bruno BRA 21.85
2.ANDREW Michael USA 21.92
3.CZERNIAK Konrad POL 22.23
4. LOBANOVSZKIJ Maxim HUN 22.27
.
16. TAKÁCS Krisztián HUN 23.42

200 hát:
1.DIENER Christian GER 01:58.16
2.TELEGDY Ádám HUN 01:59.96
3.KAWECKI Radoslaw POL 02:00.05

100 mell:
1.PEATY Adam GBR 00:59.31
2.KOSEKI Yasuhiro JPN 00:59.55
3.KAMMINGA Arno NED 00:59.59
.
12. HORVÁTH Dávid HUN 1:01.91

400 vegyes:
1.GYURTA Gergely HUN 04:17.49
2.SZWEDZKI Dawid POL 04:19.68
3.PONS RAMON Joan lluis ESP 04:21.74

100 pillangó:
1.METELLA Mehdy FRA 00:51.93
2.CZERNIAK Konrad POL 00:52.27
3.POPRAWA Michal Adam POL 00:52.84
4.PULAI Bence HUN 00:52.92

Nők

50 hát:
1.FESIKOVA Anastasia RUS 27.84
2.NIELSEN Mie DEN 28.08
3.TOUSSAINT Kira NED 28.23
.
5. HOSSZÚ Katinka HUN 28.65

1500 gyors:
1.BELMONTE Mireia ESP 16:12.87
2.DURAES Diana-Margarida POR 16:15.60
3.SULLIVAN Erica USA 16:17.67
4. KÉSELY Ajna HUN 16.20.76
5. KAPÁS Boglárka HUN 16.23.08
.
9. JUHÁSZ Adél HUN 16.48.44

100 mell:
1.EFIMOVA Yuliya RUS 01:05.78
2.HANNIS Molly USA 01:07.17
3.WATANABE Kanako JPN 01:07.56
.
13. SZTANKOVICS Anna HUN 01:09.62

200 vegyes:
1.HOSSZÚ Katinka HUN 02:11.30
2.GUNES Viktoria Zeynep TUR 02:12.43
3.WATANABE Kanako JPN 02:13.37
4.JAKABOS Zsuzsanna HUN 02:13.48
.
12.SEBESTYÉN Dalma HUN 02:17.14

100 pillangó:
1.IKEE Rikako JPN 00:57.47
2.SZILÁGYI Liliána HUN 00:58.83
3.SMITH Rebecca CAN 00:58.91

200 gyors:
1.RUCK Taylor CAN 01:55.68
2.BONNET Charlotte FRA 01:56.87
3.FOOS Reva GER 01:58.70
.
5.KÉSELY Ajna HUN 1:59.52

 

Hasonló bejegyzések