A szombati két első és két második hely után emeltek a téten úszóink, így megduplázták aranyaink számát és biztos, ami biztos a többi nemesfémből is begyűjtöttek egyet-egyet a Mare Nostrum versenysorozat caneti állomásának utolsó napján.

A nyári érem záport Gyurta Gergely indította el, aki a tegnapi 400 vegyes után ma 1500 gyorson is diadalmaskodott (15:10.39). Aztán jött a 200 pillangó és Kenderesi Tamás, aki a debreceni ob-n ugyan gyorsabb volt egy kicsit, de a délutáni fináléban így sem talált legyőzőre és magabiztosan több mint 2 másodperces előnnyel nyert (01.55.78). A lányok is hozzájárultak az utó Medárd napi medál esőhöz. A női mezőnyben 400 gyorson Késely Ajna állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára, és nem kevéssel, azaz közel két másodperces előnnyel verte (04:07.69) a második helyezett orosz Anna Egorovat. Végül 200 pillangón Szilágyi Liliána szerezte meg negyedik aranyunkat, 2:08.49-es ideje egy századdal maradt el idei legjobbjától. Ugyanebben a döntőben Kapás Bogi megúszta idei legjobbját (7 századdal elmaradva egyéni legjobbjától) 3-ként csapott célba (02:08.79). A végén az „i”-re a pontot pedig Hosszú Katinka tette fel, aki 400 vegyesen komoly csatában – 3 századdal lemaradva – ezüstérmes lett (04:39.46) a brit Hannah Miley mögött.

A férfi mezőnyben 50 pillangón Pulai Bence a B döntőig jutott, de az ott úszott ideje végül összesítettben a 6. legjobbnak számított (24.11). 100 háton Balog Gábor szintén 6. lett (55.87) még Szentes Bence a 15. helyen (58.40) zárta a versenyt. 200 mellen Horváth Dávid hatodikként végzett (02.11.81). 100 gyorson pedig Lobanovszkij Maxim összesítettben a 14. lett (50.73). Telegdy Ádám a tegnapi 200 hát ezüstje után ma 200 vegyesen ugrott vízbe és végül 5. helyen csapott célba, (02:03.59) bő két tizedre az egyéni legjobbjától, ugyanebben a számban Berecz Balázs pedig a 10. idővel búcsúzott. (02:06.39).

A lányoknál a 200 pille kiérdemelte a legnépszerűbb szám titulust, így nem csak Szilágyi Lilu győzelme és Kapás Bogi bronzérme miatt volt érdekes, hanem mert egy kisebb házidöntő kerekedett ki belőle az utolsó napon, ahol Berecz Blanka megúszta egyéni legjobbját (2:09.87) és negyedikként ért célba az őt követő Jakabos Zsuzsanna előtt (02.10.45), még Sebestyén Dalma a 9. legjobb időt úszta a ebben a számban (02:13.44). 200 mellen Sztankovics Anna a 13. (02:34.14) még 50-en a hetedik (32.01) Sebestyén Dalma pedig 13. lett (32.27). 50 pillén Molnár Flóra B döntőbe került és végül összesítettben ő is a 13. időt úszta (27.54). 400 gyorson Juhász Janka és Juhász Adél is indult és a 11. (04:21.42) valamint a 14. helyen (04:23.11) végeztek. A 100 háton – nem sokkal a 400 vegyes második helye előtt – Katinka még egy hatodik helyet is begyűjtött (01:01.53).  400 vegyesen a másik versenyzőnk Jakabos Zsuzsanna  a 11. időt úszta (04:54.36)  délelőtt, amivel így nem került be a döntőbe, pedig ezzel az eredménnyel a 8. helyen zárt volna a fináléban.

Pár nap és jön a következő állomás Barcelonában!

 

Eredményeink a második napról:

 

FÉRFIAK

50 pillangó:
1. GOVOROV Andrii UKR 00:23.04
2. CZERNIAK Konrad POL 00:23.59
3. ANDREW Michael USA 00:23.70
.
6. PULAI Bence HUN 00:24.11

1500 gyors:
1. GYURTA Gergely HUN 15:10.39
2. TAKEDA Shogo JPN 15:12.67
3. CHRISTIANSEN Henrik NOR 15:14.10

100 hát:
1. TREFFERS Ben AUS 00:54.64
2. STOKOWSKI Kacper POL 00:55.18
3. BEDEL Paul-Gabriel FRA 00:55.23
.
6. BALOG Gábor HUN 00:55.87
.
15. SZENTES Bence HUN 00:58.40

200 mell:
1. CHUPKOV Anton RUS 02:08.81
2. WATANABE Ippei JPN 02:09.13
3. KOSEKI Yasuhiro JPN 02:09.19
.
6. HORVÁTH Dávid HUN 02:11.81

200 pillangó:
1. KENDERESI Tamás HUN 01:55.78
2. BROMER Victor Bregner DEN 01:57.81
3. CROENEN Louis BEL 01:58.55

100 gyors:
1. NAKAMURA Katsumi JPN 00:48.89
2. METELLA Mehdy FRA 00:49.11
3. CZERNIAK Konrad POL 00:49.39
.
14. LOBANOVSZKIJ Maxim HUN 00:50.73

200 vegyes:
1. DESPLANCHES Jeremy SUI 01:58.02
2. SANTOS Alexis Manacas POR 02:01.31
3. SMITH Kieran USA 02:01.64
.
5. TELEGDY Ádám HUN 02:03.59
.
10. BERECZ Balázs HUN 02:06.39

NŐK

50 mell:
1. EFIMOVA Yuliya RUS 00:29.93
2. HANNIS Molly USA 00:30.34
3. TERAMURA Miho JPN 00:31.18
.
7. SZTANKOVICS Anna HUN 00:32.01
.
13. SEBESTYÉN Dalma HUN 00:32.27

50 pillangó:
1. IKEE Rikako JPN 00:25.11
2. BUYS Kimberly BEL 00:26.04
3. BLUME Pernille DEN 00:26.11
.
13.MOLNÁR Flóra HUN 00:27.54

400 gyors:
1. KÉSELY Ajna HUN 04:07.69
2. EGOROVA Anna RUS 04:09.65
3. BI Wenxin CHN 04:10.33
.
11. JUHÁSZ Janka HUN 04:21.42
.
14. JUHÁSZ Adél HUN 04:23.11

100 hát:
1. NIELSEN Mie DEN 00:59.88
2. RUCK Taylor CAN 00:59.97
3. FESIKOVA Anastasia RUS 01:00.10
.
6. HOSSZÚ Katinka HUN 01:01.53

200 mell:
1. WATANABE Kanako JPN 02:23.64
2. EFIMOVA Yuliya RUS 02:23.85
3. GARCIA Marina ESP 02:27.15
.
15. SZTANKOVICS Anna HUN 02:34.14

200 pillangó:
1. SZILÁGYI Liliána HUN 02:08.49
2. MONTEIRO Ana-Catarina POR 02:08.76
3.KAPÁS Boglárka HUN 02:08.79
4. BERECZ Blanka HUN 02:09.87
5. JAKABOS Zsuzsanna HUN 02:10.45
.
9. SEBESTYÉN Dalma HUN 02:13.44

400 vegyes:
1. MILEY Hannah GBR 04:39.43
2. HOSSZÚ Katinka HUN 04:39.46
3. GUNES Viktoria Zeynep TUR 04:39.92

Hasonló bejegyzések