Sűrű péntek volt a Duna Arénában, hiszen 11 döntőben avattak bajnokot a Budapest Bajnokság 3. versenynapján. A válogatott tagjai közül ma többen is vízbe ugrottak, köztük Holoda Péter, aki két napja érkezett haza Amerikából, de rajthoz állt még Kozma Dominik és Jakabos Zsuzsanna is. A nagyok között viszont a fiatalabb korosztály tehetségei is megmérettették magukat és továbbra is szorgosan gyűjtögették az érmeket a döntőkben.

A férfi 400 vegyes döntőjében a 200 vegyes győztese, Grátz Benjámin újfent tarolt és közel 20 másodperces előnnyel csapott célba (4:18.33), még a második helyen a 15 éves fiatal tehetség, Csicsáky Péter, a harmadik helyen holtversenyben a szintén 15 esztendős Miló-Sidló Marcell és Kiss Attila végzett. 200 mellen nem volt meglepetés, így a 100 mell után ezt is arannyal zárta Horváth Dávid a kőbánya mellúszója. 100 gyorson igazán erős mezőny gyűlt össze, köztük a tavalyi vb bronzérmes férfi 4×100-as gyorsváltó két tagja Kozma Dominik és Holoda Péter is összecsapott, de ott volt a két győri sprinter Lobanovszkij Maxim és Takács Krisztián, valamint a tegnapi 400 gyors bajnoka, a BVSC versenyzője Hoang Quy Phuoc. Végül Holoda Péter bizonyult most a leggyorsabbnak (0:49.69). 26 századdal lemaradva második helyen ért célba Hoang Quy Phuoc, még csapattársa Kozma Dominik bronzérmet szerzett. Az érdi Kovács Benedek az első nap 100 háton, ma pedig 200 háton nyert meggyőző fölénnyel (2:00.50). A lányoknál 400 vegyesen a Hód Úszó 14 éves kiválósága Ugrai Panna állhatott a dobogó legmagasabb fokára (4:58.42). 200 mellen pedig Okos Glória szerzett aranyat (2:36.27). A női 100 gyors fináléja Jakabos Zsuzsanna győzelmét hozta (0:55.51). 200 háton sem volt nagy meglepetés, hiszen a márciusi felnőtt OB bajnoka, az egri színekben versenyző Burián Kata több mint 10 másodperces előnnyel végzett az élen (2:08.62). A váltóknál a Győr csapata ma megállíthatatlan volt, így 4×100-as férfi, a 4×100-as női gyorsváltójuk, valamint a 4×100-as mixed vegyes váltójuk sem talált legyőzőre, azaz tripla csapat arannyal zárták a pénteket.

Holnap jön az utolsó nap!

 

EREDMÉNYEK

FÉRFIAK

400 vegyes
1. Grátz Benjámin (Egri Úszó Klub) 4:18,33
2. Csicsáky Péter (BVSC-Zugló) 4:39,81
3. Miló-Sidló Marcell (Egri Úszó Klub) 4:40,52
3. Kiss Attila (Misk.VSI Nonprof.Kft) 4:40,52

200 mell
1. Horváth Dávid (Kőbánya Sport Club) 2:11,02
2. Kutasi Máté (Vasas SC) 2:13,07 875p
3. Okos Ákos (BVSC-Zugló) 2:18,27

100 gyors
1. Holoda Péter (H.szoboszló Árpád SE) 0:49,69
2. Hoang Quy Phuoc (BVSC-Zugló) 0:49,95
3. Kozma Dominik (BVSC-Zugló) 0:50,00

200 hát
1. Kovács Benedek (Érdi Úszó Sport Kft.) 2:00,50
2. Dort Bence (Dunaferr SE) 2:10,39
3. Jászó Ádám (Pécsi Sport Nonprof.) 2:10,70

4×100 gyorsváltó
1. Győri Úszó Sportegy. 3:32,15
2. Pécsi Sport Nonprof. 3:36,26
2. DMTK-KVSE 3:36,26

 

NŐK

400 vegyes
1. Ugrai Panna (HÓD Úszó SE) 4:58,42
2. Nyirádi Réka (Darnyi Tamás SC) 5:03,28
3. Papp Júlia (MTK Sportszolg.) 5:08,93

200 mell
1. Okos Glória (BVSC-Zugló) 2:36,27
2. Bozsó Sára (Kaposvári „Adorján”) 2:36,46
3. Kotnyek Bettina (MTK Sportszolg.) 2:37,09

100 gyors
1. Jakabos Zsuzsanna (Győri Úszó Sportegy.) 0:55,51
2. Böszörményi Bettina (BVSC-Zugló) 0:56,89
3. Fodor Helga (FTC) 0:57,57

200 hát
1. Burián Katalin (Egri Úszó Klub) 2:08,62
2. Juhász Janka (Kiskunhalasi ÚGYE) 2:18,96
3. Matyasovszky Dalma (Europtec ZÚK) 2:19,55

4×100 gyorsváltó
1. Győri Úszó Sportegy. 3:56,32
2. FTC 3:56,33
3. MTK Sportszolg. 3:58,72

 

MIXED
4×100 mixed vegyes váltó
1. Győri Úszó Sportegy. 4:02,81
2. BVSC-Zugló 4:03,06
3. MTK Sportszolg. 4:05,91

Hasonló bejegyzések