Milák Kristóf 50 pillangón és 50 gyorson is győzni tudott a Tüske uszodában rendezett felkészülési viadalon, amelyen csaknem a teljes magyar élvonal elindult. Verrasztó Dávid remek idővel nyerte a 400 vegyest – a hölgyeknél Hosszú Katinka győzött ugyanezen a távon.

A versenyhiányos időszakra való tekintettel a Magyar Úszó Szövetség egy felmérő viadalt szervezett, speciális programmal: a két nap során kedd délelőtt az 1500 gyorson tesztelhették magukat az úszók, délután az 50-es számok és a 400 vegyes volt soron, míg szerdán délelőtt a 100 méteres, délután pedig a 200-as távok szerepelnek a programban, amelyeket időfutam-szerűen bonyolítanak.

A nyitónap délelőttjén a Kőbánya SC két kiválósága vitte a prímet, a hölgyek 1500-as számát Késely Ajna, a férfiakét a 18 éves Sárkány Zalán nyerte (igaz, itt a nagyágyúk nem indultak).

A délutáni sprintfutamok sztárja Milák Kristóf volt, aki a „saját műfajban”, azaz pillangón simán győzött, majd meglepte a gyorsúszó specialistákat, hat századdal előzve meg Németh Nándort és Holoda Pétert. Mellen egyetlen századon múlt Horváth Dávid sikere az ifjú Szöllősi Martinnal szemben.

A nap legnagyszerűbb teljesítménye Verrasztó Dávidé: egészen elsőrangú, 4:13-as idővel nyerte meg a 400 vegyest (úgy, hogy délelőtt leúszta az 1500-at is). „Szép volt, jó volt, de hát edzünk minden nap keményen, abból pedig ez jön – összegezett szokásos tömörségével az Európa-bajnok. – Az eleje így sem volt túl jó, a második fele már jobban tetszett, úgyhogy még keményebben meg kell nyomni, hogy a kezdés is jó legyen.”

A hölgyeknél Hosszú Katinka simán nyerte a 400 vegyest – előtte a sprinttávokon „melegített”, és délelőtt második lett 1500-on. Az ötvenes számokat a specialisták nyerték, így az országos bajnokságokon is általában remeklő uszonyos úszó Senánszky Petra gyorson volt a legjobb, Burián Kata háton, míg Bordás Bea pillangón.

 

Győztesek, 1. nap

 

Férfiak

50m gyors: Milák Kristóf (Bp. Honvéd) 22.66

50m hát: Kovács Bendegúz (BVSC-Zugló) 26.12

50m mell: Horváth Dávid (Kőbánya SC) 29.23

50m pillangó: Milák Kristóf (Bp. Honvéd) 24.08

400m vegyes: Verrasztó Dávid (FTC) 4:13.80

1500 m gyors: Sárkány Zalán (Kőbánya SC) 15:44.44

 

Nők

50m gyors: Senánszky Petra (Debreceni Sportcentrum) 25.77

50m hát: Burián Katalin (BVSC-Zugló) 28.82

50m mell: Gyurinovics Fanni (Vasas) 32.89

50m pillangó: Bordás Beatrix (Hullám ’91) 27.20

400m vegyes: Hosszú Katinka (Iron Swim) 4:43.94

1500m gyors: Késely Ajna (Kőbánya SC) 16:37.06

 

EREDMÉNYEK ide kattintva elérhetők

Hasonló bejegyzések