Felrobbant ma a Duna Aréna a szurkolóknak na és persze nagyszerű úszóinknak köszönhetően, akik mindent megtettek, hogy felülmúlhatatlan legyen a budapesti világkupa állomás.

Hosszú Katinka 200 vegyesen egy aranyat (02:04.13) és 200 háton egy bronzot gyűjtött ma (02:01.00), és ezzel ő volt a legeredményesebb a magyar csapatból, így a három nap alatt összesen 4 aranyat gyűjtött be és ezt még 3 bronzzal toldotta meg.  200 háton Burián Kata az egyéni csúcsához közeli időt úszott és az ötödik helyen végzett (02:05.38). 200 vegyesen Jakabos Zsuzsanna a hatodik (02:07.89), Verrasztó Evelyn a nyolcadik legjobb időt úszta (02:11.17). 800 gyorson Sömenek Onon Kata és Gál Kincső jutottak a döntőbe, Kata a 7. (08.44.28), Kincső a 9. helyet szerezte meg összetettben (08.52.28). 50 mellen ugyan Sztankovics Anna épphogy lecsúszott a döntőről, viszont így is izgalmas verseny kerekedett ki, hiszen Alia Atkinson világcsúccsal nyert és verte meg fő riválisát Yulia Efimovát!

A férfiaknál 200 vegyesen a bomba formában úszó Daiya Seto mögött a második helyen jött be Verrasztó Dávid (04:03.05), aki így beezüstözte az utolsó napját a Duna Arénában! Ugyanebben a futamban Holló Balázs a hatodik (4:11.95), Grátz Benjámin pedig a 10. (04:16.87) lett összetettben. 50 pillangón Nicholas Santos révén megszületett a nap első világcsúcsa (21.75) és nem mellesleg a hazai klubszínekben versenyző Szabó Szebasztián a hatodik helyen ért célba (22.80). 100 háton Bohus Richárdnak szurkolhattunk a döntőben, aki a nyolcadik időt úszta (52.04). Férfi 200 gyorson Dudás Dániel állt rajtkőre és a hetedik helyig jutott (1:46.25).

A nap végére maradt a 4×50 mixed vegyes váltó, ahol Bohus Richárd, Horváth Dávid, Jakabos Zsuzsanna és Hosszú Katinka alkotta csapat ugrott a vízbe a tomboló közönség előtt, és mindent beleadva végül a nyolcadik helyet szerezték meg (1:42.60). A délelőtti csapat tagjaiként pedig Szilágyi Liliána és Kurdi Zsófia segítette a váltót a fináléba jutásért.

Ezzel búcsúzik a Duna Aréna és Budapest! A következő állomás Peking, ahol Katinka tovább csökkentheti hátrányát a jelenleg az összetettet vezető Sarah Sjöström-mel szemben!

 

2. Cluster eredményei – Eindhoven, Budapest

NŐK

1 WANG Jianjiahe CHN 122 1007 54 68
2 ATKINSON Alia JAM 89 1008 21 68
3 SJÖSTRÖM Sarah SWE 84 983 54 30
4 EFIMOVA Yuliya RUS 75 976 45 30
5 HOSSZU Katinka HUN 72 956 36 36
6 KROMOWIDJOJO Ranomi NED 66 967 30 36
7 SEEBOHM Emily AUS 60 982 24 36
8 DAHLIA (Worrell) Kelsi USA 57 987 21 36
9 BAKER Kathleen USA 57 964 33 24
10 HEEMSKERK Femke NED 42 957 21 21

FÉRFIAK

1 MOROZOV Vladimir RUS 134 1002 80 54
2 SANTOS Nicholas BRA 83 1006 21 62
3 SETO Daiya JPN 72 978 51 21
4 PRIGODA Kirill RUS 72 972 42 30
5 LARKIN Mitchell AUS 72 937 36 36
6 LE CLOS Chad RSA 66 961 33 33
7 PIERONI Blake USA 60 929 30 30
8 LIMA Felipe BRA 42 943 18 24
9 IRIE Ryosuke JPN 42 923 27 15
10 HORTON Mack AUS 42 903 18 24

 

Összetett pontverseny állása

NŐK

1 SJÖSTRÖM Sarah SWE 204 983 60 60 54 30
2 HOSSZU Katinka HUN 162 956 36 54 36 36
3 EFIMOVA Yuliya RUS 153 976 42 36 45 30
4 KROMOWIDJOJO Ranomi NED 129 967 24 39 30 36
5 WANG Jianjiahe CHN 122 1007 0 0 54 68
6 HEEMSKERK Femke NED 93 957 24 27 21 21
7 ATKINSON Alia JAM 89 1008 0 0 21 68
8 TOUSSAINT Kira NED 72 948 36 30 6 0
9 SIMONOVA Vitalina RUS 72 904 21 27 9 15
10 SEEBOHM Emily AUS 60 982 0 0 24 36

FÉRFIAK

1 MOROZOV Vladimir RUS 218 1002 54 30 80 54
2 LARKIN Mitchell AUS 144 937 36 36 36 36
3 CHUPKOV Anton RUS 126 978 48 42 18 18
4 ANDREW Michael USA 123 945 42 45 6 30
5 PIERONI Blake USA 117 929 21 36 30 30
6 PRIGODA Kirill RUS 108 972 18 18 42 30
7 LE CLOS Chad RSA 96 961 30 0 33 33
8 LIMA Felipe BRA 87 943 21 24 18 24
9 SANTOS Nicholas BRA 83 1006 0 0 21 62
10 SETO Daiya JPN 72 978 0 0 51 21
11 VERRASZTO David HUN 72 909 27 27 9 9

Hasonló bejegyzések