Érmekkel és sok-sok értékes helyezéssel térnének haza ifjú úszó csillagaink Tatárföldről, hiszen már Kazanyban, a junior úszó Európa-bajnokság idei helyszínén edz és készül a magyar ifi válogatott, hogy a szerdán startoló versenyre mindenki a legjobb formáját nyújtsa és folytatni tudják majd az előző évek ifi sikereit. A július 3 és 7 között zajló versenyen 50 ország, több mint 500 sportolója méri össze tudását a vízben, amely sok-sok izgalmas összecsapást ígér. És ahogy a Késely-Milák-féle aranygenereráció is felnőtt, úgy a mostani csapat is felnőtt a feladathoz, hogy átvegye azt az örökséget, amely minden idők legeredményesebb magyar Junior EB szereplésében csúcsosodott ki tavaly Helsinkiben, és hogy egyúttal elinduljon egy újabb hasonlóan sikeres fejezet, amely Petrov Iván, utánpótlás szövetségi kapitány szerint akár 10 éremmel is kezdődhet itt Kazanyban.

 

MAGYAR CSAPAT INDULÓK

FIÚK

Böhm Sebestyén (50 m mell, 100 m mell, 200 m mell)

Bukovics Milán (50 m pillangó,100 m pillangó, 200 m pillangó)

Fábián Milán (200 m gyors, 400 m gyors, 800 m gyors, 1500 m gyors)

Galyassy Szilárd (50 m gyors, 400 m gyors, 100 m pillangó, 200 m pillangó)

Mátrai Roland (100 m gyors, 200 m gyors)

Pap Bálint (50 m gyors, 100 m gyors, 50 m pillangó, 100 m pillangó)

Szabados Bence (50 m gyors, 100 m gyors, 50 m pillangó, 100 m pillangó)

Török Dominik Márk (200 m mell, 200 m pillangó, 400 m vegyes)

Ulrich Botond (50 m gyors, 100 m gyors , 200 m gyors, 50 m pillangó)

Zombori Gábor  (50 m hát, 100 m hát, 200 m hát, 200 m vegyes, 400 m vegyes)

 

LÁNYOK

Békési Eszter (50 m mell, 100 m mell, 200 m mell)

Berecz Blanka (100 m pillangó, 200 m pillangó)

Fábián Fanni (200 m gyors, 400 m gyors, 200 m pillangó)

Gál Kincső (200 m gyors, 400 m gyors, 800 m gyors, 1500 m gyors)

Hatházi Dóra (50 m pillangó, 100 m pillangó, 200 m pillangó)

Mihályvári-Farkas Viktória (800 m gyors, 1500 m gyors)

Nagy Réka (200 m gyors, 200 m pillangó, 200 m vegyes)

Safrankó Sára (50 m gyors, 100 m gyors, 50 m pillangó)

Szabó-Feltóthy Eszter (50 m hát, 100 m hát, 200 m hát, 200 m vegyes, 400 m vegyes)

Szilágyi Gerda (100 m hát, 200 m hát)

Szőke Zita (50 m gyors,  100 m gyors, 200 m gyors, 50 m pillangó, 100 m pillangó)

 

JUNIOR EB PROGRAM ide kattintva elérhető

EREDMÉNYEK ide kattintva elérhetők

Hasonló bejegyzések