Az elmúlt hétvégén tartott Sopron Open után Sós Csaba szövetségi kapitány és az utánpótlás-csapatokat irányító vezetőedző, Krajnyák György véglegesítette a nyári világversenyekre utazó csapatokat.

 

A medencés vb-csapat végül öt fővel gyarapodott, elsősorban a váltók miatt, míg egy versenyző, Zombori Gábor inkább az első ízben megrendezendő U23-as Európa-bajnokságon indul (200 vegyesen – most még – ott sokkal jobb esélye van kiugró eredményre), így 28 versenyző szerepel az utazólistán.

 

Sós Csaba szövetségi kapitány annyi megjegyzést tett a csapat kapcsán, a 400 vegyesre nevezett Verrasztó Dáviddal abban maradtak, hogy a tavalyi római Eb-n ezüstérmet szerzett klasszis ugyanott, a június végi Sette Colli után jelzi a kapitánynak, elérte-e azt a szintet, hogy megméreti magát a világbajnokságon is.

 

A nyíltvízieknél már a setubali Világkupa után véglegessé vált a névsor: a védettekhez – Rasovszky Kristóf, Betlehem Dávid, Olasz Anna – Fábián Bettina csatlakozott, illetve Kovács-Seres Hunor és Szimcsák Mira a két tartalék; sajnos, miután kivették a 25km-t a programból, több klasszisunkat is megfosztották a vb-szereplés lehetőségétől.

 

Az egy hónap múlva esedékes belgrádi junior Eb-csapat is bombaerős, a tavalyi bukaresti viadalon, majd a junior vb-n a női mezőny két legjobbja, az aranyakat halmozó Pádár Nikolett és Molnár Dóra ismét hódításra kész, akárcsak Ábrahám Lilla Minna – ők hárman aztán a Fukuokában még tovább gyarapíthatják tapasztalataikat. És az első ízben kiírt U23-as Eb-re utazó együttes is kifejezetten erősnek tűnik, azaz várhatóan augusztus közepén sem maradunk jó hírek nélkül.

 

Medencés vb-csapat, Fukuoka (július 23-30.)

 

Férfiak

Betlehem Dávid, Holló Balázs, Kós Hubert, Kovács Benedek, Márton Richárd, Mészáros Dániel (BVSC), Mészáros Dániel (FTC), Milák Kristóf, Németh Nándor, Rasovszky Kristóf, Szabó Szebasztián, Székely Áron, Telegdy Ádám, Verrasztó Dávid

 

Nők

Ábrahám Lilla Minna, Burián Katalin, Fábián Bettina, Flück Nóra, Jakabos Zsuzsanna, Kapás Boglárka, Késely Ajna, Komoróczy Lora Fanni, Mihályvári-Farkas Viktória, Molnár Dóra, Pádár Nikolett, Sebestyén Dalma, Senánszky Petra, Szabó-Feltóthy Eszter

 

Nyíltvízi vb-csapat, Fukuoka (július 15-20.)

 

Férfiak

Betlehem Dávid, Rasovszky Kristóf, Kovács-Seres Hunor (tartalék)

 

Nők

Fábián Bettina, Olasz Anna, Szimcsák Mira (tartalék)

 

Junior Eb-csapat – Belgrád (július 4-9.)

 

Fiúk

Ángyán Máté, Bagi Zoltán, Balogh Levente, Harsányi Mátyás, Hartmann Máté, Kakuk Koppány, Kis Noel, Kovács Seres Hunor, Kováts Alex, Magda Boldizsár, Sámóczi Milán

 

Lányok

Abonyi Tóth Glenda, Ábrahám Lilla Minna, Barna Bianka Dorottya, Csulák Lia, Dapsy Hanna, Elekes Tamara, Flück Nóra, Gyurinovics Lili, Jackl Vivien, Komoróczy Lora Fanni, Molnár Dóra, Pádár Nikolett, Veres Laura

 

U23-as Európa-bajnokság, Dublin (augusztus 10-13.)

 

Férfiak

Andor Benedek, Bóna Benedek, Gálicz László, Jászó Ádám, Kovács Attila, Sárkány Zalán, Török Dominik Márk, Zombori Gábor

 

Nők

Békési Eszter, Nyírádi Réka, Ugrai Panna

 

Universiade-csapat (Chengdu, július 29-augusztus 4.)

Illyés Laura Vanda, Hatházi Dóra, Ollé Mónika, Késely Ajna, Sebestyén Dalma, Szabó-Feltóthy Eszter, Sztankovics Anna

Hasonló bejegyzések