A Budapest Open nyitónapján nem bővült az olimpiai csapat a Tüske-uszodában: egy-egy B-szintes idő született, de egyik sem változtatott a jelenlegi rangsorokon azokban a számokban, ahol még be lehet kerülni a tokiói utazók közé.

A váltóval 2017-ben vb-bronzérmes Holoda Péter próbálta célba venni az 50 gyorsot, ám nem jutott közelebb a játékokhoz – a falnál, ha 2 századdal is, Németh Nándor megelőzte, a szinttől pedig (22.01) meglehetősen messze volt (0.50) a sprinter.

Kétszáz pillangón Telegdy Ádám győzelemmel zárta kirándulását: a hátúszó-klasszis csak annyit mondott, „legalább kipróbáltam, milyen Boginak” (menyasszonya, Kapás Boglárka most nem indult ezen a távon egyébként). Cseh László második lett, mint mondta, csak tesztelte önmagát, minthogy kőkeményen edzenek. „Beleálltam, még hétfőn is nagy adagokat úsztunk, úgyhogy az időt nem is kell nézni, legfeljebb azt, hogy szépen elfáradtam” mondta a világbajnok, aki egyébként még egy 50 gyorsot is bevállalt előtte.

Apró „műsoron kívüli” végkifejletként a férfi 1500-on a veszprémi háziversenyt a nyíltvizes specialista Rasovszky Kristóf nyerte a medencés menő Kalmár Ákos előtt (nagyjából annyival, amennyivel 10km-en is nyert másfél hete Szegeden), amivel saját magát is meglepte valamelyest. „Nem gondoltam volna, hogy 15:15 lesz a vége, én már 15:20-szal is teljesen meg lettem volna elégedve, azaz ez elég jó hír, pláne, hogy hétfőn még tíz kilométert úsztunk” közölte a nyíltvizi világbajnok. Aki szombaton folytatja ötkarikás felkészülésének legbrutálisabb etapjait: ismét a hévízi tóban úszik majd, ahol immáron nem csak a víz, de a levegő hőmérséklete is hasonló lesz a Tokióban várható viszonyokhoz. „Múlt szombaton már harminckét fok volt a víz, mit mondjak, nem volt őszinte az úszásom” mosolygott Rasovszky, mindazonáltal tudja, egyedül így van esélye minden szempontból felkészülni az olimpiai 10 kilométerre.

 

Budapest Open, 1. nap – győztesek

 

Férfiak

50m gyors: Németh Nándor (BVSC-Zugló) 22.49

1500m gyors: Rasovszky Kristóf (Balaton ÚE) 15:15.62

100m hát: Kovács Benedek (BVSC-Zugló) 55.19

100m mell: Horváth Dávid (Kőbánya SC) 1:01.67

200m pillangó: Telegdy Ádám (Kőbánya SC) 1:58.00

 

Nők

50m gyors: Senánszky Petra (Debreceni Sportiskola) 25.15

800m gyors: Fábián Bettina (Szegedi ÚE) 8:51.21

100m hát: Szilágyi Gerda (Stamina SK) 1:02.48

100m mell: Sztankovics Anna (Miskolci VSI) 1:09.48

200m pillangó: Fábián Fanni (Szegedi ÚE) 2:11.46

 

 

Hasonló bejegyzések