Betlehem Dávid a 10 ezer méter után 1500-on is a leggyorsabbnak bizonyult, míg a hölgyeknél a tavalyi Eb-n a távon ezüstérmet szerző Mihályvári-Farkas Viktória előzte meg nem sokkal Kapás Boglárkát.

 

Az új lebonyolítási rend szerint a zárónapon valamennyi korosztály az 1500-as távon állt rajthoz – mindez a nyíltvízi idény szempontjából is fontos, hiszen a korosztályos viadalokon is ezen a távon rendezik a váltóversenyeket.

A felnőtteknél papírforma-eredmény született: Betlehem Dávid a 10 ezer méter után a „legrövidebb” távon is a legjobbnak bizonyult – ráadásul szombat óta kínozza a gyomra. „Oda sem akartam állni, de aztán megembereltem magam, és ehhez képest egész jó lett, öt másodpercre a vébé-szinttől, és nyolcra az olimpiai kvalitól, úgyhogy elégedett vagyok” – közölte az ifjú bajnok, aki 13 másodperccel előzte meg klubtársát, Rasovszky Kristófot. A pénteki veszprémi tarolást Telegdy Ádám gátolta meg, aki bejött harmadiknak Kalmár Ákos elé.

A hölgyeknél nem borult a papírforma: a táv jelenlegi Európa-bajnoki ezüstérmese, Mihályvári-Farkas Viktóra két és fél másodperccel érte előbb a falat az 1500-on 2016-ban Eb-győztes, és a régebbi távjaival újból „barátkozó” Kapás Boglárka előtt. A két klasszis komoly tempót diktált, így a junioroknál győztes Fábián Bettina ezúttal nem az abszolút legjobb időt érte el (mint 10km-en). Utóbbi korosztályban egyébként remekeltek a fradisták, hiszen Fábián mellett a fiúknál Gálicz László, a vb-bronzérmes Péter öccse bizonyult a legjobbnak.

Az ifiknél szintén dupláztak a győztesek: Kovács-Seres Hunor és Nett Vivien nem egészen egy nappal a 7500 után megint a dobogó tetejére állhatott, akárcsak a serdülőknél Kárpáti Máté és Nagy Napsugár, akik szombaton 5000 méteren diadalmaskodtak.

 

A 3. nap bajnokai, 1500m

 

Felnőttek

Férfiak: Betlehem Dávid (BÚK Veszprém) 15:08.23

Nők: Mihályvári-Farkas Viktória (FTC) 16:31.32

U18-19

Férfiak: Gálicz László (FTC) 15:41.85

Nők: Fábián Bettina (FTC) 16:41.58

U16-17

Fiúk: Kovács-Seres Hunor (DKSE) 15:48.46

Lányok: Nett Vivien (Zalaco ZÚK) 16:58.85

U14-15

Fiúk: Kárpáti Máté (UTE) 16:14.49

Lányok: Nagy Napsugár (Zalaco ZÚK) 17:17.64

U10-11

Fiúk: Nagyházi Bence (Jövő SC-FCSM) 19:17.19

Lányok: Zimányi Lívia (Darnyi Tamás SC) 19:57.53

Teljes jegyzőkönyv

Hasonló bejegyzések