Betlehem Dávid és Mihályvári-Farkas Viktória a 10 ezer méter után 1500-on is győzött a medencés hosszútávúszó ob zárónapján, Veszprémben. A korosztályokban többnyire ugyanazok nyertek, akik a hosszabb távokon is – közülük az U17 aranyérmét megszerző Nagy Napsugár teljesítménye kívánkozik az élre, hiszen jobb idővel ért célba, mint a felnőttek bajnoka.

 

Az ob nemrég átalakított programja szerint az első két nap során teljesített hosszabb távok után egy kivételével az összes korosztály „visszajön” egy 1500-ra a zárónapon. Nos, nagy meglepetés nem született vasárnap: csaknem minden kategóriában dupláztak azok, akik a saját korcsoportjuk hosszabb távján is bajnokok lettek – így a felnőtteknél a 10 ezer métert megnyerő Betlehem Dávid és Mihályvári-Farkas Viktória újabb aranyérmet szerzett.

Igaz, a rajtlista hosszabb volt, mint pénteken, elvégre az 1500-at már bevállalta a dohai vb után kisebb pihenőt tartó Késely Ajna, és 30 hossz erejéig eljött Veszprémbe Olasz Anna, aki méltó módon búcsúzott ettől az eseménytől: némi meglepetésre Késelyt és Fábián Bettinát is megelőzve bejött harmadiknak!

A hölgyeknél ugyanakkor mindenképp megemlítendő Nagy Napsugár produkciója, aki az egész női mezőny legjobb idejével győzött az U17-esek között: csaknem fél másodperccel ment jobbat a zalaiak nyíltvízi Eb-ezüstérmese, mint Mihályvári-Farkas. A fiúknál hasonló bravúr érkezett az U18-19-esektől: itt az elsőségért óriási csatát vívó Hartmann Máté és Kovács-Seres Hunor jóval gyorsabbnak bizonyult a felnőttek ezüst- és bronzérmesénél.

A „hazai pályán” két aranyat szerző Betlehem Dávid egyébként úgy kommentálta újabb sikerét, hogy „a tíz kilométer után ez most nagyon jól esett, és az idő is relatíve jó ahhoz képest, hogy vonalban kellett úsznunk” – utalt ezzel arra a dohai vb-n óriási bravúrral és egyéni csúccsal negyedik klasszis, hogy a hosszútávúszó ob-n a program rövidítése érdekében egy pályán ketten szoktak úszni.

A versenyzőknek hétfőtől ismét az edzések lesznek műsoron – a következő megméretés pedig nagyjából egy hónap múlva esedékes: április 9. és 12. között jön az olimpiai kvalifikációs országos bajnokság a Duna Arénában.

 

Medencés hosszútávúszó ob, 3. nap – 1500m

 

Felnőttek

Férfiak: 1. Betlehem Dávid (Balatoni ÚK Veszprém) 15:07.46, 2. Hambardzumyan Arshak (UTE) 15:51.24, 3. Gálicz László (FTC) 15:51.55

Nők: 1. Mihályvári-Farkas Viktória (FTC) 16:59.16, 2. Rohács Réka (Kőbánya SC) 17:08.16, 3. Olasz Anna (Szegedi ÚE) 17:13.23

U18-19

Fiúk: 1. Hartmann Máté (Pécsi SI) 15:44.58, 2. Kovács-Seres Hunor (DKSE) 15:44.95, 3. Poteczin Dániel (Érdi Vízmű) 16:00.66

Lányok: 1. Flück Nóra (Jövő SC-FCSM) 17:04.14, 2. Nett Vivien (Zalaco ÚK) 17:23.64, 3. Veres Laura (UTE) 17:28.97

U16-17

Fiúk: 1. Kárpáti Máté (UTE) 16:05.36, 2. Deák Gergely (Jövő SC-FCSM) 16:17.45, 3. Varga Levente (Vasas) 16:22.47

Lányok: 1. Nagy Napsugár (Zalaco ÚK) 16:58.70, 2. Király Flóra (Kaposvári SI) 17:18.23, 3. Győrffy Lili (Kaposvári SI) 17:42.81

U14-15

Fiúk: 1. Kreisz Bálint (Bohóchal) 16:15.82, 2. Huszti Márton (Darnyi Tamás SC) 16:17.89, 3. Varga István János (Darnyi Tamás SC) 16:52.94

Lányok: 1. Bartalos Anna (TVSE) 17:22.98, 2. Kokas Fanni (Jövő SC-FCSM) 17:34.84, 3. Barta Bianka (Kőbánya SC) 17:37.55

U10-11

Fiúk: 1. Deutsch Dániel (Jövő SC-FCSM) 19:39.24, 2. Madár Marcell (BVSC-Zugló) 20:06.28, 3. M. Kiss Mózes (Bohóchal) 20:07.17

Lányok: 1. Szalay Zorka (Darnyi Tamás SC) 20:16.18, 2. Szeles Lilla (Kőbánya SC) 20:19.96, 3. Tömör Janka (BVSC-Zugló) 20:33.96

Hasonló bejegyzések