Ismét felcsaptak a hullámok a Duna Arénában, hiszen a Vidék OB 2. napjának délelőttjén 9 számban avattak bajnokot, ahol most az Egri Úszó Klub versenyzői gyűjtötték a legtöbb dobogós helyezést, – egy váltó és két egyéni arany mellet jócskán termeltek ezüstöt és bronzot is.

A 4×100 mixed vegyesváltóban az egriek (3:56.30) a győrieket és a szegedieket utasították maguk mögé, majd nemsokkal később jött a 200 gyors, ahol az egri úszók háziversenyének lehettünk tanúi, hiszen az első 4 helyet ők sajátították ki, végül a márciusi ob-n brillírozó Németh Nándor győzött (1:51.60) Grátz Benjámin, Holló Balázs és Cseh László előtt. Klubtársuk Takács Tamás 100 mellen állhatott a dobogó legmagasabb fokára (1:03.56). A 200 pille most néhány hiányzó miatt nem hozott akkora izgalmakat, mint legutóbb Debrecenben, de Tekauer Márk meggyőző fölénnyel, a mezőnyből egyedüliként két percen belül teljesítette a távot és nyerte meg végül a versenyt. (1:59.69). A férfiak délelőtti utolsó számában 100 háton az érdi Kovács Benedek szerzett aranyérmet (56,14). A nőknél Kapás Boglárka ott folytatta, ahol tegnap abbahagyta és a 400 vegyes után a 200 pillét is első helyen zárta (2:13.72). 100 gyorson Joó Sára volt a leggyorsabb (57.90) még 100 háton Galamb Szimonetta (1:03.12) nyert. Bozsó Sára pedig 200 mellen diadalmaskodott (2:36.49).

Eredmények (felnőtt – ifi)

4×100 mixed vegyesváltó:

1. Egri Úszó Klub 3:56.30

2. Győri Úszó SE 4:06.50

3. Szegedi Úszóegylet 4:14.85

 

Férfiak:

200 gyors

1. Németh Nándor (Egri Úszó Klub) 1:51.60

2. Grátz Benjámin (Egri Úszó Klub) 1:51.76

3. Holló Balázs (Egri Úszó Klub) 1:52:48

100 mell

1. Takács Tamás (Egri Úszó Klub) 1:03.56

2. Kutasi Máté (Vasas SC) 1:04.02

3. Petrikovits Olivér (DMTK-KVSE) 1:05.21

200 pillangó

1. Tekauer Márk (DMTK-KVSE) 1:59.69

2. Holló Balázs (Egri Úszó Klub) 2:04.02

3. Imre Milán (Százhalombattai VUK SE) 2:09.99

100 hát

1. Kovács Benedek (Érdi Úszó Sport Kft.) 56,14

2. Varró Ádám Levente (Székesfehérvári Delfin SE) 57:00

3. Szabó Bálint (Darnyi Tamás SC) 57.34

 

Nők:

100 gyors

1. Joó Sára (Érdi Úszó Sport Kft.) 57.90

2. Párkányi Réka (Egri Úszó Klub) 59.77

3. Beliczai Bóra (Egri Úszó Klub) 59.83

200 pillangó

1. Kapás Boglárka (UTE) 2:13.72

2. Bonecz Boglárka (Szegedi Úszóegylet) 2:15.40

3. Galamb Szimonetta (Vasas SC) 2:15.60

100 hát

1. Galamb Szimonetta (Vasas SC) 1:03.12

2. Ollé Mónika (Győri SE) 1:04.31

3. Szabó Orsolya Adél (Hómezővásárhelyi SUVC) 1:06.25

200 mell

1. Bozsó Sára (Kaposvári Adorján) 2:36.49

2. Zaka Maja (Hódmezővásárhelyi SUVC) 2:40.03

3. Labán Eszter (Vasas SC) 2:42.45

Hasonló bejegyzések