Committees, working groups

Committees

Working groups

Coaches committee

President:

  • Attila Selmeci

Members

  • Attila Selmeci
  • Prof. dr. Sós Csaba
  • Gellért Gábor
  • Krajnyák György
  • Szokolai László
  • Kutasi Gergely
  • Virth Balázs
  • Ottó Kovács
  • Plagányi Zsolt
  • Nagy Péter
  • Zoltán Verrasztó
  • Petrov Iván
  • Güttler Károly
  • Horváth Tamás
  • Magyarovits Zoltán
  • Bernek Péter
  • Petrov Árpád
  • Tari Imre
  • Gelencsér András

 

Az Edző Bizottság feladata

–  Az Edzői Bizottság az Alapszabály 19.§ (2) bekezdés i) pontja alapján az Elnökség által létrehozott sportszakmai tanácsadó és döntés-előkészítő szerv.

–  A Bizottság tagjai a felnőtt és ifi válogatott keretet alkotó versenyzők edzői közül 7 fő.

–  A Bizottság feladata és hatásköre:

  1. javaslatot tesz a szövetségi kapitány(ok)nak a válogatott kerettagságra,
  2. előkészíti az Elnökség mindazon sportszakmai döntéseit, melyre az Elnökség felkéri,
  3. közreműködik a hazai versenyrendszer kidolgozásában,
  4. közreműködik a sportági szabályok kidolgozásában,
  5. javaslatot tesz sportszakmai kérdésekben a döntéshozatalra,
  6. javaslatot tesz a hazai, és külföldi edzőtáborok, versenyek összeállítására.

–  A Bizottság ülésein bármely meghívott, az úszósportban tevékenykedő edző tanácskozási   joggal részt vehet. A Bizottság működésének szabályait az Elnökség által jóváhagyott saját  ügyrendje határozza meg.

Coaches committee of the youth age group

President:

  • Krajnyák György

Board liason

  • Ferenc Pass

Members

  • Krajnyák György
  • Ferenc Pass
  • Egressy János
  • Horváth Csaba
  • Szabó Gergő
  • Magó Gábor
  • Takács Imre Zsolt
  • Túrós Máté
  • Sirkóné Kocsis Márta
  • Pulai Bence
  • Nemes Zoltán
  • Kovács Gábor
  • Kovács László
  • Virovecz Richárd
  • Kaliba Viktor
  • Fridrich László
  • Nagy Zoltán
  • Szántó Kata
  • Szokolai László
  • Formaggini László
  • Szántó István

Region coordinators

  • Bene Vera (Közép-Dunántúl régió)
  • Czakó Csaba (Dél-Dunántúl régió)
  • Csütörtöki Marcell (Közép-Magyarország II. régió)
  • Fazekas Mónika (Észak-Alföld régió)
  • Hölcz Péter (Észak-Magyarország régió)
  • Jókuti Péter (Közép-Magyarország III.)
  • Molnár Bence (Közép-Magyarország I. régió)
  • Nagy Attila (Dél-Alföld régió)
  • Szeidl Balázs (Nyugat-Dunántúl régió)

 

Az Utánpótlás Edzői Bizottság feladata

–  Az Utánpótlás Bizottság az Elnökség által az Alapszabály 19.§ (2) bekezdés i) pontja alapján létrehozott bizottság mely az Elnökség sportszakmai tanácsadó és döntés előkészítő szerve az utánpótlás-nevelés kérdéseiben.

–  A Bizottság tagjai az Elnökség által választott utánpótlásedzők és egyéb sportszakemberek. A Bizottság létszáma: 5-11 fő.

–  A Bizottság feladata és hatásköre:

  1. javaslatot tesz a szövetségi kapitány(ok)nak az utánpótlás- válogatott kerettagságra,
  2. előkészíti az Elnökség mindazon sportszakmai döntéseit, melyre az Elnökség felkéri,
  3. közreműködik az utánpótlás hazai versenyrendszer kidolgozásában,
  4. közreműködik a sportági szabályok kidolgozásában,
  5. javaslatot tesz utánpótlás sportszakmai kérdésekben a döntéshozatalra.

–  A Bizottság működésének szabályait az Elnökség által jóváhagyott saját ügyrendje határozza meg.

Signing (registration) and transfer committee
  • President:

    • Mihály Molnár

    Board liason

    • Mihály Molnár

    Members

    • Olga Lázár
    • Balázs Zámbó
  • Az Igazolási- (nyilvántartási-) és Átigazolási Bizottság a nyilvántartási, igazolási és átigazolási szakfeladatok ellátására az Elnökség által az Alapszabály 19.§ (2) bekezdés i) pontja alapján létrehozott bizottság.
  • A Bizottság létszáma 3-5 fő.
  • A Bizottság feladatát, hatáskörét, működésének szabályait a MÚSZ Igazolási- (nyilvántartási) és Átigazolási Szabályzata határozza meg.
Disciplinary committee

Disciplinary committee

President:

  • dr. Fábry György

Board liason

  • Gyurta Dániel

Members

  • dr. Ugrin Tamás
  • Darnyi Tamás
  • Gyurta Dániel

 

A Fegyelmi Bizottság Feladata

– A Fegyelmi Bizottság az Alapszabály 19.§ (2) bekezdés i)) pontjai alapján a szövetségi I. fokú fegyelmi eljárások lefolytatására az Elnökség által választott bizottság.

– A Fegyelmi Bizottság létszáma 4 fő. A Fegyelmi Bizottság tagjai:

  1. a Bizottság elnöke
  2. a Bizottság 3 tagja.

– A Fegyelmi Bizottság, valamint a Fellebbviteli Fegyelmi Bizottság feladatát és hatáskörét, működésének szabályait a MÚSZ Fegyelmi Szabályzata határozza meg.

Disciplinary Appeal Committee

Board liason

  • Wladár Sándor

Members

  • dr. Nagy Norbert
  • Valter Kalaus

A Fellebviteli Fegyelmi Bizottság feladata:

A Fellebbviteli Fegyelmi Bizottság az Alapszabály 19.§ (2) bekezdés i) pontjai alapján a II. fokú fegyelmi eljárások lefolytatására az Elnökség által választott bizottság.

– A Fellebbviteli Fegyelmi Bizottság létszáma 3 fő, tagjai:

  1. a Bizottság elnöke,
  2. a Bizottság 2 tagja.

– A Fegyelmi Bizottság, valamint a Fellebbviteli Fegyelmi Bizottság feladatát és hatáskörét, működésének szabályait a MÚSZ Fegyelmi Szabályzata határozza meg.

Technical committee

President:

  • Szentirmay Andrea

Board liason

  • dr. Török Enikő

Members

  • Kemény Petra
  • Olga Lázár
  • Lázár Rita
  • dr. Lukács Lilla

 

A Versenybírói Bizottság feladata

–  A Versenybírói Bizottság a versenybírói szakfeladatok ellátására az Alapszabály 19.§ (2) bekezdés i) pontja alapján a versenybírók javaslata alapján az Elnökség által létrehozott bizottság.

–  A Bizottság létszáma: 3-5 fő.

–  A Versenybírói Bizottság feladata és hatásköre:

  1. a MÚSZ versenynaptárában szereplő eseményekre versenybírók küldése, a versenybíráskodás ellátása az eseményeken,
  2. a bírói igazolványok kiadása, bevonása, érvényesítése;
  3. a bírók nyilvántartása, szakmai képzése, továbbképzése, a bírók minősítése;
  4. a versenybírók szakmai felkészültségének biztosítása, a versenybírói utánpótlás szervezése és képzése;
  5. a versenyszabályok karbantartása, különös tekintettel az FINA és LEN szabálymódosításaira, annak alapján a hazai szabályok módosításának előkészítése az Elnökség részére;
  6. a szövetségi kapitány útmutatása alapján a válogatási elvek előírásai szerint a válogató versenyek, illetve a magyar bajnokságok programjainak elkészítése,
  7. mindazon feladatok ellátása, melyet jogszabály, versenyszabály vagy a Szövetség Elnökségének határozata a versenybírók számára meghatároz.

– A Versenybírói Bizottság szükség szerint a Bizottság működését biztosító rendszerességgel  ülésezik. A Bizottság működése során az Alapszabály, jelen Szabályzat és az Elnökség által  elfogadott saját ügyrendje alapján köteles eljárni.

Athletes committee

President:

  • Bohus Richárd

Board liason

  • Rózsa Norbert

Members

  • Hosszú Katinka
  • Kapás Boglárka
  • Kenderesi Tamás
  • Milák Kristóf
  • Olasz Anna
  • Rasovszky Kristóf
  • Telegdy Ádám

A Sportolói Bizottság feladata:

– A Sportolói Bizottság a sportolói egységes véleményalkotásra, javaslattételre az Alapszabály 19.§ (2) bekezdés i) pontja alapján az adott olimpiai ciklusban az Elnökség által létrehozott   bizottság.

– A Bizottság elnökét és tagjait az Elnökség választja. Amennyiben az adott  olimpiai ciklusban a sportoló kerettagsága megszűnik, a bizottság tagja maradhat, kivéve, ha kerettagsága fegyelmi úton szűnt meg.

–  A Bizottság feladata és hatásköre:

  1. javaslattétel az Elnökség számára a sportolókat érintő kérdések megtárgyalására,
  2. egységes vélemény kialakítása mindazokban a kérdésekben, melyekben az Elnökség a sportolók véleményét kéri,
  3. a sportolók érdekeinek, jogainak képviselete a MÚSZ tevékenységében.

– A Bizottság működésének szabályait az Elnökség által jóváhagyott saját ügyrendje határozza meg.

Open water committee

President:

  • Valter Kalaus

Board liason

  • Valter Kalaus

Members

  • Fodor Szabolcs
  • Gellért Gábor
  • Lázár Rita
  • Éva Risztov
  • Szokolai László
Paraswimming committee

President:

  • Prof. dr. Sós Csaba

Board liason

  • Ádám Gyepes

Members

  • Becsey János
  • Ádám Gyepes
  • Jancsik Árpád
  • Szabó Álmos
  • Karsai Péter
Sport science working group

Head:

  • dr. Kováts Tímea

Board liason

  • dr. Verrasztó Zoltán

Members

  • dr. Csepregi Beáta
  • Györki Attila
  • dr. Sydó Nóra
Child protection programme
  • Danks Emese

Members

  • dr. Fábry György
Anti-doping working group
  • Ember Andrea

Board liason

  • dr. Török Enikő
Construction, sports technology, and operations working committee
  • Experts assigned on a case-by-case basis

Boards

Control board

President:

  • dr. Pozsgay Gábor

Members

  • Tamás Dér
  • Nagy Anikó
Board of Olympic champions
  • President:

    • Éva Risztov

    Board liason

    • Éva Risztov

    Members

    • Becsey János
    • Czene Attila
    • Darnyi Tamás
    • Gyenge Valéria
    • Gyurta Dániel
    • Kovács Ágnes
    • Éva Risztov
    • Rózsa Norbert
    • Szabó József
    • Wladár Sándor