Újra az összetett ponttáblázat legelső helyén végeztek a mieink a hétvégi Prágában rendezett Négy Nemzet Úszóversenyen, ahol a V4 országok ifjú tehetségei, azaz a magyar, lengyel, szlovák és cseh serdülőkorú úszók csaptak össze. Az utánpótlás korosztály egyik hagyományos nemzetközi viadalán, folytatva az eddigi tradíciókat ismét az élen végzett összesítettben a magyar csapat, megelőzve a második helyezett lengyeleket, míg a harmadikok a csehek lettek, a szlovákok pedig negyedikként zárták a két napos tornát. Mindent összesítve a magyar válogatott hétvégi mérlege, félszáz, azaz 50 érem, amelyből 22 arany, 18 ezüst és 10 bronz.

Az esemény végén a Fina pontok alapján most is kihirdették a legjobb egyéni teljesítményt nyújtó versenyzőt, amiben szintén a mieink arattak diadalt, hiszen a fiúk között Kováts Alex lett a legeredményesebb, aki egyéniben négy elsőséget szerzett (100 hát, 200 vegyes, 200 hát, 400 vegyes) és 50 háton a dobogó második fokára állhatott, míg a lányoknál Jackl Vivien hozta el ezt a címet, ő a 400 vegyest nyerte kiváló idővel, ezenkívül még 200 vegyesen egy bronzzal is bővítette gyűjteményét.
Rajtuk kívül is bőven akadtak még magyar versenyzők, akik a dobogó legmagasabb fokára állhattak, így Bagi Zoltán (50 gyors), Tóth Benedek Viktor (1500 gyors), Kiss Noel (100 gyors), Zámbó Virág (200 pillangó), Szabó Dóra (100 hát, 200 hát), Király Flóra (400 gyors, 800 gyors), Sós Borbála Mária (100 mell, 200 mell), Flórián Natália (200 gyors), Cseresznyés Petra (50 hát) és Veress Hanna (100 pillangó) nyakába is került aranyérem.

Ami a váltóversenyeket illeti ott is komoly magyar dominancia mutatkozott, hiszen a lányok a 4×200-as gyorsváltót és a 4×100-as vegyesváltót is megnyerték, a 4×100-as gyorsváltóban pedig ezüstérmesek lettek, a fiúk pedig a 4×100-as gyorsváltóban és a 4×100-as vegyesváltóban diadalmaskodtak, a 4×200-as gyorsváltóval a második helyet szerezték meg.

 


 

A teljes eredménylista, időeredményekkel – ide kattintva elérhető

 

MAGYAR ÉRMESEK
FIÚK

50 gyors
1. Bagi Zoltán

200 pillangó
2. Horváth Ákos

100 hát
1. Kováts Alex

1500 gyors
2. Tóth Benedek Viktor

100 mell
2. Hermann-Szabó Péter
3. Eszes János

200 vegyes
1. Kováts Alex

200 gyors
2. Horváth Ákos

50 mell
2. Eszes János
3. Hermann-Szabó Péter

200 hát
1. Kováts Alex

50 pille
2. Bagi Zoltán

400 vegyes
1. Kováts Alex

100 gyors
1.Kiss Noel
2. Bagi Zoltán

50 hát
2. Kováts Alex

200 mell
3. Hermann-Szabó Péter

400 gyors
3. Kaiser Dominik

4×100 férfi gyorsváltó
1. hely (Bagi Zoltán, Horváth Ákos, Kiss Noel, Kaiser Dominik)

4×200 férfi gyorsváltó
2. hely (Horváth Ákos, Hosszú Máté, Kaiser Dominik, Bagi Zoltán)

4×100 férfi vegyesváltó
1. hely (Kováts Alex, Hermann-Szabó Péter, Bagi Zoltán, Kiss Noel)

 

LÁNYOK

50 gyors
3.Elekes Tamara

200 pillangó
1.Zámbó Virág
2. Veress Hanna

100 hát
1. Szabó Dóra

400 gyors
1. Király Flóra
2. Flórián Natália

100 mell
1. Sós Borbála Mária

200 vegyes
2. Elekes Tamara
3. Jackl Vivien

200 gyors
1. Flórián Natália
3. Király Flóra

50 mell
2. Sós Borbála Mária

200 hát
1. Szabó Dóra
2. Cseresznyés Petra

50 pillangó
3. Veress Hanna

400 vegyes
1. Jackl Vivien
2. Elekes Tamara

100 gyors
2. Elekes Tamara

50 hát
1. Cseresznyés Petra
3. Szabó Dóra

200 mell
1. Sós Borbála Mária

100 pillangó
1. Veress Hanna
3. Miszlai Mira

800 gyors
1. Király Flóra
2. Fórián Natália

4×100 női gyorsváltó
2. hely (Veress Hanna, Cseresznyés Petra, Orbán Boróka, Miszlai Mira)

4×200 női gyorsváltó
1. hely (Flórián Natália, Király Flóra, Jackl Vivien, Elekes Tamara)

4×100 női vegyesváltó
1. hely (Szabó Dóra, Sós Borbála Mária, Veress Hanna, Elekes Tamara)